مراسم تجلیل از فرزندان ممتاز خانواده بزرگ دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور رئیس، هیأت رئیسه، مسئولان و کارکنان دانشگاه برگزار شد، دکتر سعید یزدانی، معاون اداری و مالی، ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: «موفقیت شما عزیزان و آینده‌سازان کشور برای کسب رتبه‌های برتر مقاطع تحصیلی و دانشگاهی را تبریک عرض می‌کنم. دانشگاه افتخار می‌کند که تعداد ۳۲۵ دانش‌آموز و دانشجو به‌عنوان فرزندان ممتاز انتخاب شده‌اند».

دکتر یزدانی، هدف از برگزاری این مراسم را اجر نهادن به تلاش‌های فرزندان کارکنان و هم‌چنین زمینه‌سازی برای نزدیکی و استحکام خانواده بزرگ دانشگاه تهران برشمرد.

وی با بیان اینکه علم و اخلاق دو عامل مهم در راستای تضمین پیشرفت جامعه و کشور هستند، افزود: «وظیفه ما این است تا جایی که در توان داریم فرزندان خود را در راه کسب علم و اخلاق و طی پله‌های ترقی کمک و حمایت کنیم».

معاون اداری و مالی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: «اینکه فرهنگ حاکم بر خانواده‌های ما، فرهنگ علم و اخلاق است جای تقدیر بسیار دارد. وجود اعتقاد در بین خانواده‌های ایرانی نسبت به پیشرفت تحصیلی فرزندان خود یک نعمت الهی است و بودن چنین فرهنگی موجب شده خانواده‌ها درباره ارتقای علم و دانش فرزندان خود از هیچ کوششی فروگذار نکنند».

دکتر یزدانی با تصریح اینکه هرگونه رشد و پیشرفتی را که در سطح ملی و بین‌المللی شاهد آن هستیم به برکت وجود فرزندان مستعد و تلاشگر است، گفت: «دانش آموزان و دانشجویان ایرانی با حداقل امکانات موجود، در جوامع بین‌المللی موفق به کسب رتبه‌های بسیار ارزشمندی شده‌اند؛ دلیل این همه موفقیت اعتقاد و همت خانواده‌ها و فرزندان آنهاست».

وی در ادامه تاکید کرد: «موفق بودن تنها منحصر به ممتازی در زمینه تحصیل و درس نیست. بلکه احترام به حقوق دیگران، ارزش‌های ملی و اجتماعی مردم، تکریم پدر و مادر و مسئولیت‌پذیری از دیگر زمینه‌هایی است که باید به آن‌ها توجه ویژه شود».

معاون اداری و مالی دانشگاه در پایان با عنوان اینکه از خانواده‌های محترم دانشگاه تهران به پاس تعلیم و تربیت فرزندان برومند و نخبه تشکر می‌کنم، افزود: «اگر تلاش و همت شما نبود هرگز چنین موفقیت‌هایی به دست نمی‌آمد. اهمیت دادن به تحصیل فرزندان خود نوعی سرمایه‌گذاری برای پیشرفت و ارتقای کشور است. توصیه و تاکید من به شما فرزندان افتخارآفرین دانشگاه تهران این است که قدر والدین ایثارگر خود را بدانید که تکریم و احترام والدین بر همه ما واجب است».

در ادامه دکتر سعید یزدانی، نقش شورای صنفی کارکنان در کمک به برگزاری برنامه های متعدد در دانشگاه تهران را موثر برشمرد و در این راستا از اعضای شورای صنفی کارکنان تشکر و قدردانی نمودند.

مهندس محمدعلی گودرزی، مدیریت رفاه دانشگاه تهران نیز در این مراسم گفت: «مطابق روال گذشته در چنین مراسمی از دانش‌آموزان منتخب و ممتاز پایه‌های تحصیلی ششم ابتدایی، نهم، سوم دبیرستان و دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه‌ای و تخصصی و مدال‌آوران و مقام‌آوران المپیادها و جشنواره‌های علمی تقدیر به‌عمل می‌آید».

مهندس گودرزی تصریح کرد: «امسال از ۳۲۵ منتخب ممتاز به صورت ویژه تقدیر خواهد شد. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته طی پنج سال گذشته شاهد رشد حدود ۲۰ درصدی منتخبین ممتاز، در پایه‌های تحصیلی و مقاطع مختلف دانشگاهی بوده‌ایم».

وی خاطر نشان کرد: «دانشگاه تهران با برگزاری این جلسات توجه ویژه خود را به سرنوشت علمی فرزندان همکاران نشان می‌دهد و در این مسیر هرگونه همکاری و اقدام لازم را ارائه خواهد داد».

مدیریت رفاه دانشگاه تهران با بیان اینکه منتخبین امروز بدون تردید آینده‌سازان فردای روشن این سرزمین خواهند بود، افزود‌: «بر این باوریم که استقلال، آزادی و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مرهون همت و سخت‌کوشی این جوانان و نوجوانان عزیز است که با تلاش و مجاهدت علمی خود امید را به جامعه و نسل آینده اعطا می‌کنند».

مهندس گودرزی بیان کرد: «این دانشگاه که خود مایه افتخار و مباهات است به وجود فرزندان عزیز همچون شما و هم‌چنین به والدین گرانقدری که فضای رشد و تعالی فرزندانشان را مهیا کرده‌اند بسیار افتخار می‌کند».

در این مراسم از فرزندان ممتاز و منتخب کارکنان دانشگاه تهران در مقاطع تحصیلی مختلف با اهدای لوح، تقدیر به‌عمل آمد. اجرای موسیقی و قرعه‌کشی اقامت در خزرآباد ساری و مشهد مقدس از دیگر برنامه‌های این مراسم بود. هم‌چنین از طرف رئیس دانشگاه تهران به قید قرعه به پنج خانواده، اقامت در مجتمع تفریحی و رفاهی خزرآباد ساری و دو خانواده اقامت در مشهد مقدس اعطا شد.سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد