جلسه اعضای شورای صنفی مرکزی کارکنان با معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه

جلسه اعضای شورای صنفی مرکزی کارکنان با معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه جناب آقای دکتر محمدجعفر صدیق دامغانی‌زاده روز ‌شنبه مورخ 5/12/96 در محل دفتر ایشان برگزار شد.
ابتدا جناب آقای دکتر صدیق دامغانی زاده ضمن خیرمقدم و تشکر از اعضای شورای صنفی مرکزی کارکنان، گفتند: شرط ارتقاء دانشگاه، داشتن بدنه کارشناسی توانمند و قوی است و بیان کردند متأسفانه در سال های 87 ،88 دانشگاه با رویکرد صف سپاری امور موجب تضعیف بدنه کارشناسی ستاد شد که این امر باعث تضعیف ستاد دانشگاه و بی انگیزه شدن کارشناسان و پراکنده شدن آنها به واحدها و دانشکده ها شد.ایشان گفتند اعتقاد دارند بدنه کارشناسی باید تقویت و توانمند شود و حضور کارشناسان خبره و توانا در ستاد و سپردن امور اجرایی دانشگاه به ایشان به ارتقاء دانشگاه کمک خواهد کرد. در ادامه گزارشی از کارهای انجام شده در دو سال گذشته به شرح ذیل ارائه دادند:
در خصوص ارتقاء رتبه کارکنان گفتند با مجوز هیات امناء ارتقاء رتبه کارکنان انجام شده و درخصوص دو رتبه ای ها با توجه به موافقت هیئت رئیسه دانشگاه پس از ابلاغ مصوبه مشروط به داشتن امتیاز و مدت توقف سنوات لازم مطابق با آئین¬نامه، اعطا خواهد شد.
ایشان سپس در رابطه با تبدیل وضعیت پرسنل گفتند ما هم دغدغه‌ای همچون شما داریم، اما واقعیت این است که این تبدیل وضع باید با مجوز استخدامی از مراجع ذیصلاح انجام شود، اما تلاش مثبت خود را در تحقق این امر خواهیم داشت و تصریح کردند برای ایجاد انگیزه و کاهش اختلاف سطح درآمدبین کارکنان اجازه ورود نیروهای قراردادی به سیکل ارتقاء رتبه گرفته شده و پایه سنوات آنها فعلاٌ پنج پایه از پایه های سنوات اعطا شده و درصورت گرفتن مجوز معوقه پایه ها برای کارکنان قراردادی قبل از 91 بصورت پلکانی اعطا خواهد شد. همچنین گفتند برای کارکنان قراردادی خدماتی که در سیستم اداری انجام وظیفه می نمایند ولی قرارداد خدمات دارند طی آزمونی از قرارداد خدمات به قرارداد معین تبدیل وضع خواهند شد که این موضوع نیز مصوب شده و به زودی ابلاغ می شود و به محض ابلاغ آزمون برگزار می شود.
ایشان به موضوعاتی از قبیل، عدالت شخصیتی و ارتقاء جایگاه معنوی کارشناسان، حذف برخوردهای سلیقه ای در دانشگاه، جایگزینی دوره های کاربردی مؤثر و کارآمد به جای پژوهش های بی مصرف و آموزش های واقعی تأکید کردند.
دکتر صدیق دامغانی زاده در خصوص پرداخت حق مسئولیت ها گفتند برای بررسی موضوع آمادگی برگزاری یک جلسه اختصاصی با شورا را دارند و مقرر شد دو هفته آینده این جلسه برگزار گردد ،که انشاءالله گزارش آن جلسه نیز به سمع و نظر همکاران محترم خواهد رسید.
معاون محترم برنامه ریزی دانشگاه در پایان سخنان خود آمادگی خود را برای برگزاری جلسات متعدد با شورای صنفی کارکنان اعلام کردند.
درپایان جناب آقای مهندس نوروزی ضمن جمع بندی به نمایندگی از کارکنان از وقت اختصاص داده شده به اعضای شورای صنفی تشکر و قدردانی کردند.
وی علاوه بر جمع بندی موضوعات در خصوص جذب نیروهای کارآمد، بحث رفاه و امور معیشتی کارکنان، توجه به مسایل انگیزشی برای کارکنان، توجه به جایگاه و شأن بدنه کارشناسی، اصلاح ساختار سازمانی، سختی کار، حق فنی برای افراد کاردان، ارزیابی عملکرد کارکنان، مدیریت حرفه ای و جایگاه مدیریتی و عملکرد آن در دانشگاه موضوعاتی را مطرح نمودند.سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد