دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران برگزار گردید.

همین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران (گرامیداشت فتح خرمشهر)، با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، مهندس فداحسین محمدی مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت علوم، دکتر محمدعلی فقیه مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم، دکتر رحمت اله اللهیاری مدیر کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران به نمایندگی از دانشگاه تهران طی سخنانی گفت: دانشگاه تهران مفتخر است که میزبان حدود 5 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر است. در مسیر اهداف دانشگاه تهران، رویکرد اداره کل شاهد و ایثارگر و مجموعه سیستم آموزشی دانشگاه تهران، تقدیر از برگزیدگان علمی و آموزشی است.

وی افزود: دانشجویان شاهد و ایثارگر تحت پوشش دانشگاه تهران 3941 نفر، کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران 642 نفر و اعضای هیئت علمی شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران 193 نفر هستند که جمع خانواده شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران 4776 نفر هستند.

مدیرکل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با تشریح جمعیت دانشجویان تحت پوشش در مقاطع مختلف تحصیلی و نوع ایثارگری، اظهار کرد: با احتساب ورودی‌های 5 درصدی امسال، ما میزبان حدود 5 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران هستیم. در رأس امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران ستاد شاهد و ایثارگر قرار دارد که رئیس این ستاد، رئیس دانشگاه تهران جناب آقای دکتر محمود نیلی احمدآبادی هستند.

دکتر اللهیاری در ادامه، تصریح کرد: معمولا سالی دو بار این ستاد تشکیل جلسه می‌دهد و سیاست‌های کلی دانشگاه تهران در خصوص حوزه شاهد و ایثارگر در آن تصمیم‌گیری می‌شود.

وی تاکید کرد: همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران هر ساله مقارن با سالروز فتح خرمشهر، حماسه دلیرمردان عرصه جهاد و شهادت، برگزار می‌شده که امسال دهمین دوره این رویداد با توجه به تقارن با ماه مبارک رمضان، کمی زودتر برگزار شد.

 مدیرکل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با اشاره به روند انتخاب دانشجویان ممتاز و نمونه شاهد و ایثارگر، گفت: از میان 44 دانشجوی حائز شرایط، 2 دانشجوی نمونه، 7 دانشجوی ممتاز  و 35 دانشجوی شاهد و ایثارگر نیز به عنوان شایسته تقدیر، امروز مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی در پایان، افزود: تلاش ما تقدیر از دانشجویان نمونه و ممتاز است و برنامه های بسیار خوبی در دست اجرا است که امیدواریم بتوانیم با حمایت همه مسئولان امر، سطح علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر را ارتقا دهیم و از افت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر پیشگیری کنیم. امروز افتخار می‌کنیم که بسیاری از دانشجویان نمونه و ممتاز در سطح دانشگاه تهران از دانشجویان شاهد و ایثارگر هستند.

در ادامه این مراسم، دکتر محمدعلی فقیه مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران با ذکر خاطراتی از حماسه دفاع مقدس، گفت: پدران عزیزانی که قرار است از آن‌ها تقدیر شود در زمان فتح خرمشهر حماسه آفریدند و کشور ما را نجات دادند و نماد پیروزی حق علیه باطل را در خرمشهر آفریدند.

وی افزود: امروز ما در خدمت فرزندان همان ایثارگران، به عنوان ایثارگرانی که در جبهه‌های دیگری حماسه‌آفرینی می‌کنند، هستیم. کسانی که پا جای پای همان پدران گذاشته‌اند و مسیر ایثار را این بار در صحنه‌های علمی ادامه داده‌اند.  

مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد: همین همایش تجلیل، در حقیقت نمادی است از تحقق فرمان تاریخی حضرت امام (ره) در 32 سال پیش که ایشان پیش بینی دقیقی کردند که در آینده این فرزندان فرهیخته باید بیایند و انشااله اداره کشور را در دست بگیرند.

در ادامه این مراسم، با حضور رئیس و معاون فرهنگی دانشگاه تهران و دیگر مسئولان حاضر، از فائزه نوری خاکی، اکرم نوری کمری، محمدصادق فراهانی، عباس درودی نیا، سجاد موقر سراجی، هادی افسانه، مریم قهرودی، مهسا نوری و شهناز اسدی نیا به عنوان دانشجویان نمونه و ممتاز و همچنین 35 دانشجوی شاهد و ایثارگر شایسته تقدیر، تجلیل شد.

 

 
  پیوست‌ها
دریافت فایل  
دریافت فایل  
دریافت فایل  
دریافت فایل  
دریافت فایل  
دریافت فایل  
دریافت فایل  
دریافت فایل  
دریافت فایل  
دریافت فایل  
 


سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد